Responsive Menu
Add more content here...

Науково-дослідний  інститут  електроніки  та  мікросистемної  техніки

03056, м. Київ-056, вул. Академіка Янгеля, 9/16

Т/ф 236-96-76.  E-mail: d.tatarchuk@kpi.ua

Науково-дослідний інститут електроніки та мікросистемної техніки створений 2016 року і є правонаступником науково-дослідного інституту прикладної електроніки. 

Науково-дослідний інститут електроніки та мікросистемної техніки займається розробкою та впровадженням сучасного електронного обладнання та пристроїв для промисловості, енергетики, зв’язку та медицини.  НДІ виконує замовлення  ДТГО “Південно-Західна залізниця”, КП «Київський метрополітен», КП «Водоканал», Трамвайно-тролейбусного управління м.Києва, ВАТ «Укртелеком» і співпрацює з рядом провідних інститутів НАНУ (Електродинаміки, Проблем матеріалознавства, Фізики напівпровідників, Магнетизму).

Над вирішенням наукових і прикладних завдань в НДІ ЕМСТ працює ряд  провідних науковців (в тому числі 8 докторів та 26 кандидатів наук). Працівники вищої кваліфікації складають 30% від загальної кількості працюючих в НДІ. В складі НДІ працює 2 відділи, 8 лабораторій та 10 секторів. 

Основні  напрямки діяльності:
— станції управління та захисту електродвигунів з мікропроцесорним управлінням;
— компенсатори реактивної потужності паралельного типу на модулях IGBТ;
— зарядно-розрядні (ЗРУ) та зарядно-стабілізуючі пристрої;
— системи безперебійного електроживлення 0,3-6кВА;
— п‘єзоелектричні двигуни систем автоматики з моментом до 40 кг•м.
— п‘єзокерамічні електричні фільтри на частоти до 10 МГц;
— фотоелектричні панелі та перетворювачі;
— сенсори та датчики систем автоматики;
— електрохірургічні апарати ЕХВА “Надія” 120…350  Вт;
— комп’ютерні системи безпеки VisaNet.

Співробітники лабораторії п’єзоелектричних приводів (зліва направо): Хорунжий Володимир Миколайович, Охріменко Микола Опанасович, Коваль Віталій Степанович,  Лавріненко Вячеслав Васильович (керівник)

Розробки НДІ демонструвалися на Міжнародних виставках “Енергофорум “Україна-2005”, м. Київ, 2005 р.; “Енергофорум “Україна-2003”, м. Київ, 2003 р.; “Енергетика. Електротехнічне обладнання. Енергоефективність. ЕЕЕ/Київ”, м. Київ, 2002 р., 2003 р.; Міжнародних спеціалізованих виставках “Охорона здоров’я”, Київ’2002, 2003; ІІІ Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння та спецтехніки  “ISPEK’2003”, Київ, 2003 р.; 8,9,10-тій спеціалізованій виставці систем та засобів безпеки  “Безпека”, Київ, 2003-2005 р.р.

В 2001 році розробка НДІ «Зарядно-розрядна установка ЗРУ50-120М» стала переможцем в номінації «Науково-технічна розробка» конкурсу “Лідер паливно-енергетичного комплексу – 2001”.

В 2003 році співробітники НДІ Дзюба В.Г., Нерус О.М. та Полунін О.В. отримали Відзнаки Кіївської міської державної адміністрації та НАН України на ІІІ конкурсі науково-технічних проектів Інтелектуальний потенціал молодих вчених – місту Києву” за напрямом “Нові комп’ютерні засоби та технології інформатизації суспільства”.

П’єзоелектричні двигуни та приводи

НДІ є єдиним підприємством в Україні, яке розробляє та виготовляє під замовлення п’єзоелектричні двигуни та приводи на їх основі. В НДІ працює винахідник таких приладів к.т.н. В.В. Лавріненко. Під його керівництвом запатентовано декілька десятків патентів у провідних країнах світу (США, Великобританія, Германія, Франція, Швеція, Японія, інші).

П’єзоелектричний двигун є електричним двигуном принципово нового типу, в якому мідні обмотки для збудження крутячого момента замінені елементами з керамічного матеріалу. Двигун може використовуватися в технічних і технологічних цілях, медичному обладнанні в режимі прямого приводу (без застосування редукторів), що значно зменшує шуми та підвищує надійність привода. На відміну від електромагнітних аналогів, п’єзоелектричний двигун практично миттєво набирає швидкість та миттєво заторможується, а в виключеному стані його ротор затиснутий.


Реверсивний п’єзоелектричний двигун з підвищеним моментом на валу

П’єзоелектричний привод кульового крану з прохідним отвором 1/2″

Спеціалістами НДІ створено функціональний ряд високомоментних п’єзоелектричних двигунів для діапазону швидкостей від 0 до 60 обертів на хвилину та діапазоном моментів навантаження  від  1 до 300  кГ· см. Напруга живлення –  24 В постійного струму.

На їх основі виробляється електричнокерована регулююча арматура для теплових електростанцій та мереж теплопостачання та водопостачання з підвищеними параметрами на діаметри прохідного отвору від 12,5 до 250 мм (0,5″…10″), а також економічні приводи платформ з навантажувальною здатністю від 1 до 200 кГ.

Cилове промислове електронне обладнання

Для промислових підприємств і транспорту, які широко використовують акумуляторні батареї (електропогрузчики, мобільний транспорт) розробив і випускає  зарядні установки ЗУ100-100А та зарядно-розрядні установки ЗРУ30-120М, ЗРУ50-120М, ЗРУ100/80-100Б. Установки ЗРУ принципово відрізняються тим, що заряд і розряд АБ при проведенні періодичних регламентних робіт йде з поверненням енергії при  розряді в 3-х фазну мережу змінного струму, що забезпечує значну економію електроенергії.

Мікроконтролерний щит керування тепловим пунктом житлового будинку (м. Київ)

Установки ЗРУ50-120М призначені для заряду та розряду акумуляторних батарей ємністю до 250 А/год на електротранспорті, в електроенергетиці, промисловості при проведенні періодичних регламентних робіт. Вони принципово відрізняється від традиційних пристроїв аналогічного призначення тим, що в режимі розряду повертає енергію батареї в 3-х фазну мережу змінного струму 380В, 50Гц. Крім того, установки працюють як в ручному, так і в автоматичному режимі, мають в 3-4 рази менші, ніж у аналогів, масу та габаритні розміри, а модульний принцип побудови її основних вузлів значно спрощує технічне обслуговування установки. Використання таких установок дає можливість економити до 80-85 % енергії у порівнянні з використанням традиційних пристроїв.

Установки ЗРУ30-120М та ЗРУ50-120М більше 4-х років успішно експлуатуються в електродепо “Оболонь” і “Дарниця” КП “Київський метрополітен”.

Cистеми автоматичного управління промисловим насосним обладнанням

Установки АКН-2 (для свердловинних водяних насосів потужністю 0.37-4.5 кВт), АКН-3 (для свердловинних водяних насосів потужністю 1.1-32 кВт) та АКН-4 (для циркуляційних водяних насосів потужністю 1.1-32 кВт) призначені для автоматичного управління насосним обладнанням за тиском (рівнем) з одночасним його захистом від аварійних ситуацій. Установки забезпечують автоматичний запуск обладнання після аварійного відключення.

Мікроконтролерний щит керування індивідуальним тепловим пунктом (ЩУ ІТП МК) призначений для автоматичного, ручного та дистанційного керування обладнанням індивідуального теплового пункту в складі: 2 циркуляційні насоси системи опалення; 2 циркуляційні насоси системи гарячого водопостачання; 2 підживлюючі насоси системи опалення; електромагнітний клапан на лінії підживлення системи опалення; електрозасувка на трубопроводі подачі води до системи ГВП.

Медичне обладнання

Вітчизняний електрохірургічний високочастотний апарат ЕХВА-50М/120Б “Надія-2”   застосовується в медицині для різання та коагуляція м’яких тканин і судин струмом високої частоти при проведенні хірургічних операцій в операційних приміщеннях лікарень. Область застосування: загальна хірургія, травматологія, онкологія, косметологія.

Основні параметри:
– вихідна потужність у режимі “різання” – до 350 Вт;
– вихідна потужність у режимі “коагуляція” МОНО – до 200 Вт;
– вихідна потужність у режимі “коагуляція” БІ – до 120 Вт;
– маса – не більш 3,5 кг, габаритні розміри – 300х350х140 мм;

Апарати мають:
– плавне регулювання вихідної потужності від мінімальної до максимальної;
– світлову індикацію включення до мережі живлення, режимів роботи, рівня вихідної потужності;
– звукову сигналізацію подачі високочастотної напруги;
– реєстраційне посвідчення на застосування в медичній практиці.

Подача високочастотної напруги забезпечується натисканням ножної педалі.

Апарати комплектуються монополярними і біполярними інструментами.

Комп’ютерні системи безпеки

В НДІ випускається ряд систем для контролю, обліку та безпеки роботи як окремих підприємств, так і ряду державних служб. Перш за все, це перша вітчизняна комп’ютерна система  відеонагляду і охорони VisaNet. Можливості системи дозволяють записувати телевізійний сигнал від 1 до 16 відеокамер, обирати режими відеокомпресії та запису відеокадрів, незалежно програмувати режими запису та контролю кожної з 16 відеокамер, визначати наявність руху в кадрі, архівувати записані відеокадри, здійснювати пощук відеокадрів з архіву  по часу та даті, переглядати відео архів і поточне зображення по комп’ютерній мережі на відстані. 

FaceControl 1.0 – комп’ютерна система автоматичного розпізнавання обличчя для використання службами контролю за особами (паспортна, інші) та інформацією (доступ в приміщення, до баз даних, програм, архівів, Інтернету, інше).

AvtoControl 1.0 – комп’ютерна система автоматичного розпізнавання номерних знаків автомобілів без їх зупинки  та обліку автотранспорту в місцях паркування, фіксації порушень правил руху, інше.

FingerScan 1.0 – система контролю фізичного доступу на основі біометричної ідентифікації та верифікації особи людини за відбитком пальця. Використані сучасні оптичні елементи і методологія сканування дозволяють системі створювати образи відбитків пальця найвищої якості. Система використовується спільно з автономними замками (двері, сейфи), для контролю робочого часу (прохідні), контролю фізичного доступу (системи документообороту, офіси, банки, промислові підприємства, окремі території, інше), автомобільні та охоронно-пожежні сигналізації.