ua eng home search we

Ос╕нський Володимир ╤ванович

Професор, доктор техн╕чних наук

Персональна стор╕нка викладача в систем╕ "Intellect"

 

 

Народився 1935 року. Зак╕нчив рад╕отехн╕чний факультет КП╤ у 1958 роц╕ за спец╕альн╕стю «Електронн╕ прилади». За направленням працював на М╕нському приладобуд╕вному завод╕. За один р╕к пройшов шлях до пров╕дного спец╕ал╕ста з розробки ╕ виробництва надскладно╖ апаратури рад╕ац╕йного контролю для атомних п╕дводних човн╕в. П╕д кер╕вництвом видатного вченого у галуз╕ технолог╕╖ нап╕впров╕дник╕в академ╕ка Сироти Н.Н. зак╕нчив асп╕рантуру за напрямком технолог╕╖ ╕ ф╕зики нап╕впров╕дник╕в.

У 1965 роц╕ ним в╕дкрито суперлюм╕н╕сценц╕ю у багатокомпонентних нап╕впров╕дниках А3В5, на них вперше одержан╕ св╕тлод╕оди ╕ лазери, як╕ тепер широко застосовуються у св╕т╕ та Укра╖н╕ в волоконо-оптичному та супутниковому зв’язку, ╤нтернет╕, компакт-дискових приладах та енергозаощаджуючому осв╕тленн╕.

П╕сля публ╕кац╕й та допов╕дей про випром╕нювальн╕ властивост╕ багатокомпонентних гетероструктур Володимир ╤ванович запрошу╓ться до США, де в╕н проводить досл╕дження в ╤нститут╕ нап╕впров╕дникових матер╕ал╕в ╕ прилад╕в Нац╕онального бюро стандарт╕в США, виступа╓ з лекц╕ями в багатьох ун╕верситетах та ф╕рмах США, стажу╓ться ╕ працю╓ у Герман╕╖ та Швец╕╖.

Повернувшись, Володимир ╤ванович займа╓ться проведенням розробок ╕ виробництвом ╕нтегральних схем на М╕нському завод╕ “М╕он” (зараз “╤нтеграл”). В подальшому В.╤. Ос╕нського переведено до створеного в систем╕ Академ╕╖ наук республ╕ки ╤нститут електрон╕ки. Протягом одного року було створено технолог╕чну базу та налагоджен╕ розробки ╕ виробництво ╕нтегральних матриць св╕тлод╕од╕в та фотоприймач╕в для косм╕чно╖ апаратури та ╕ншого використання.

В 1985 р. В.╤.Ос╕нський запрошу╓ться до НД╤ “Сатурн” м. Ки╖в, де ним орган╕зовано розробки по технолог╕╖ еп╕такс╕╖ наноструктур надшвидк╕сних та оптоелектронних прилад╕в. У зв’язку з╕ зм╕ною проф╕лю п╕дпри╓мства колектив п╕д його кер╕вництвом переведено до НД╤ М╕кроприлад╕в, де в╕н створив ╕ очолю╓ Центр оптоелектронних технолог╕й. Тут проводяться фундаментальн╕ та прикладн╕ досл╕дження нанотехнолог╕й надяскравих св╕тлод╕од╕в та ╕нформац╕йних аспект╕в твердот╕льного осв╕тлення. 

Автор понад 250 наукових праць, у т.ч. 80 винаход╕в та монограф╕й “Интегральная оптоэлектроника” (1977), «Оптические методы обработки информации» (1978), «Оптоэлектронные структуры на многокомпонентных полупроводниках» (1981).

З 1965 року професор В.╤. Ос╕нський веде активну педагог╕чну роботу на кафедрах м╕кроелектрон╕ки М╕нського рад╕отехн╕чного ╕нституту та КП╤. П╕д його кер╕вництвом захищено б╕льше 30 дисертац╕й. З 1970 р. ╓ членом спец╕ал╕зованих рад по захисту дисертац╕й, членом колег╕╖ експерт╕в СНД з лазер╕в, Головним конструктором М╕нпромпол╕тики Укра╖ни по лазерним ╕нформац╕йним технолог╕ям, членом Академ╕╖ технолог╕чних наук Укра╖ни, Американського ╕нституту ╕нженер╕в електротехн╕ки та електрон╕ки (╤ЕЕЕ). З часу заснування у 1964 р. – член секц╕╖ Ж.╤. Алферова з гетероструктур.

Кафедра першою в Укра╖н╕ у галуз╕ знань “Електрон╕ка” розпочала п╕дготовку бакалавр╕в за напрямом “М╕кро- та наноелектрон╕ка” та маг╕стр╕в за спец╕алностями “╤нформац╕йн╕ м╕кроелектронн╕ системи” та “М╕кро- та наноелектронн╕ прилади та пистро╖”.

Кафедра мiкроелектронiки КПI ╕м. ╤горя С╕корського
Etomite »

Сайт кафедри м╕кроелектрон╕ки

« Error »

Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/clients/client184/web221/web/index.php:1995) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /var/www/clients/client184/web221/web/index.php 
  Line: 403 
  Line 403 source: header('Content-Type: '.$type.'; charset='.$this->config['etomite_charset']);  
 
Parser timing
  MySQL: 0.0224 s s(40 Requests)
  PHP: 0.0246 s s 
  Total: 0.0470 s s